HomeDahua PFS3005-4ET-36 4-Port PoE Switch (Unmanaged)
Previous product
PFS3005 4 port Switch itservicess
Back to products
Next product
PFS3009 8 Port Switch itservicess
PFS3005-4ET-36 4-Port PoE Switch (Unmanaged)
200.00 د.إ Original price was: 200.00 د.إ.150.00 د.إCurrent price is: 150.00 د.إ.
4-Port PoE Switch (Unmanaged)
  • Model: PFS3005-4ET-36
  • Two-layer PoE Ethernet switch
  • MAC auto study and aging, MAC address list capacity is 1K
  • Support IEEE802.3af, IEEE802.3at standard
  • Conform IEEE802.3, IEEE802.3u and IEEE802.3X standards
Compare
Add to wishlist
SKU: 20200181 Categories: Dahua, PoE Switch Tags: 4PORT POE, Dahua, POE SWITCH
Share
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Ethernet Port
1*10/100 Base-T
4*10/100 Base-T (PoE power supply)
PoE Power Consumption
Each power ≤30W, Total≤36W
PoE Protocol
IEEE802.3af, IEEE802.3at
Switching Capacity
1Gbps
Packet Forwarding Rate
744Kpps
Packet Buffer Memory
448Kb
MAC Table Size
1K
Flow Control
Enable by default
Application Humidity
10%~90%
Power
Input AC100~240V
Lightning Protection
Common Mode 2KV
Differential Mode 1KV
Working Temperature
-10°C to +55°C (-14°F–131°F)
Weight
0.5kg
Dimension(W×D×H)
170mm×100mm×35mm
Related
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “PFS3005-4ET-36 4-Port PoE Switch (Unmanaged)” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
IPC-HFW2831SP-S-S2 itservicess
IPC-HFW2831SP-S-S2 itservicess
Compare
Close
Dahua 8MP Lite IR Fixed-focal Bullet IP Camera
8MP Bullet IP, Dahua, IP Camera
400.00 د.إ
> 8MP, 1/2.7" CMOS image sensor, low illuminance, high image definition
> Outputs max. 8MP (3840 × 2160) @15 fps, and supports 2688×1520 (2688 × 1520) @25/30 fps
> H.265 codec, high compression rate, ultra-low bit rate
> Built-in IR LED, max IR distance: 30 m
> IP67 protection
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
IPC-2431SP-S-S2 BULLET 4MP itservicess
Close
Dahua 4MP Lite IR Fixed-focal Bullet Camera
4MP Bullet IP, Dahua, IP Camera
> 4MP, 1/3” CMOS image sensor, low illuminance, high image definition
> Outputs 4MP (2560 × 1440)@25/30fps, Max. supports 4MP (2688 × 1520)@20 fps
> H.265 codec, high compression ration, ultra-low bit rate
> IP67 protection
Add to cart
Quick view
-13%
DH-IPC-HFW2431TP-ZS-S2 BULLET 4MP itservicess
Dahua 4MP Lite IR Vari-focal Bullet Camera
520.00 د.إ Original price was: 520.00 د.إ.450.00 د.إCurrent price is: 450.00 د.إ.
> Built-in IR LED, max IR distance: 60 m
DH-HAC-HFW2231EP 2MP itservicess
Dahua 2MP Starlight HDCVI Bullet camera
Dahua, 2MP Bullet, Bullet Camera, HDCVI Camera, IP Camera
  • 3.6mm (87°) fixed lens
  • 25fps@1080P
  • HD and SD output switchable
  • 120dB true WDR, 3DNR
  • IP67
  • DC12V
HDW1239T1-LED-S5 itservicess
Dahua 2MP Lite Full-color Fixed-focal Eyeball IP Camera
2MP Dome IP, Dahua, IP Camera
> 2MP, 1/2.7” CMOS image sensor, low illuminance, high image definition
> Outputs max. 2MP (1920 × 1080) @25/30 fps
> Built-in LEDs, max LED distance: 15 m
-24%
IPC-HFW-1431SP itservicess
IPC-HFW-1431SP itservicess
Dahua 4MP WDR IR Mini-Bullet IP Camera
> 1/3” 4Megapixel progressive CMOS > H.265 & H.264 dual-stream encoding > 20fps@4M(2688×1520) &25/30fps@3M(2304×1296) > WDR(120dB), Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC > Multiple network monitoring: Web viewer, CMS(DSS/PSS) & DMSS > 2.8 mm fixed lens (3.6 mm optional) > Max IR LEDs Length 30m > IP67, PoE