Dahua PFS3125-24ET-190 itservicess
Click to enlarge
HomeDahua Dahua PFS3125-24ET-190 24-Port PoE+ 1-Port Gigabit Combo PoE Switch
Previous product
Dahua PFS3218 itservicess
Back to products
Next product
Ipcom ew12 itservicess
Dahua PFS3125-24ET-190 24-Port PoE+ 1-Port Gigabit Combo PoE Switch
1,350.00 د.إ Original price was: 1,350.00 د.إ.1,200.00 د.إCurrent price is: 1,200.00 د.إ.
24-Port FE PoE+ 1-Port Gigabit Combo PoE Switch
  • Model: PFS3125-24ET-190
  • Compliant IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3x standards
  • Supports IEEE802.3af, IEEE802.3at, Hi-PoE standards
  • Supports normal working mode, port isolation (VLAN) mode, monitoring mode, network extend mode.
  • Supports Store-and-Forward
  • 24*10/100Mbps ports, 1*Gigabit Combo port, support port auto flipping (Auto MDI / MDIX)
  • Port 1-2 support the maximum power of 60W, PoE output total power up to 190W
  • Supports IEEE802.3x flow control for Full-duplex Mode and backpressure for Half-duplex Mode
  • 4K entry MAC address table with auto-learning and auto-aging
  • LED indicators for monitoring power, link and activity
Compare
Add to wishlist
SKU: 202002276 Categories: Dahua, PoE Switch Tags: 24port PoE Switch, Dahua, POE SWITCH
Share
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Technical Specification
Model
DH-PFS3125-24ET-190
Standards
IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3z,IEEE802.3x, IEEE802.3af, IEEE802.3at, Hi-PoE
Interface
24 x 10/100Mbps RJ45
1 x Gigabit Combo (RJ45/SFP)
Transfer Method
Store-and-Forward
Switching Capacity
6.8Gbps
Packet Forwarding Rate
5.06Mbps
Packet Buffer
4Mbit
PoE Ports(RJ45)
Port 1/2 : Hi-PoE/PoE+/PoE;
Port 1-24 : PoE+/PoE
Power Pin Assignment
1 to 2 port: 1/2/4/5 (+), 3/6/7/8 (-)
Other PoE port: 4/5 (+), 7/8 (-)
PoE Budget
190W
Mode
Default mode
All ports can communicate with each other
Isolation mode
PoE port cannot communicate with each other, but can communicate with the uplink Combo port
CCTV mode
Extender mode
Indicators
Per Device
Power: Green MAX : Red
Per Port
Link/Act: Green PoE: Yellow
Power Supply
AC 100V~240V 50/60HZ
Dimensions (W × D × H)
340*200*43 mm (13” metal case)
Environment
Operating Temperature: 0°C ~ 45°C
Storage Temperature: -40°C ~ 70°C
Operating Humidity: 10%~90% RH No condensation
Storage humidity: 5%~90% RH No condensation
Related
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
-28%
IPC-HDW1230T1-S5 itservicess
IPC-HDW1230T1-S5 itservicess
Compare
Close
Dahua 2MP Entry IR Fixed-Focal Eyeball IP Camera | 1230T1
2MP Dome IP, Dahua, IP Camera
250.00 د.إ Original price was: 250.00 د.إ.180.00 د.إCurrent price is: 180.00 د.إ.
> IP67 protection
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
-22%
IPC-HFW-2439SP-SA-LED S2 itservicess
Close
Dahua 4MP Lite Full-color Fixed-focal Bullet Camera
4MP Bullet IP, Dahua, IP Camera
> 4MP, 1/3" CMOS image sensor, low illuminance, high image definition
> Outputs 4MP (2560 × 1440) @ 25/30 fps, Max. supports 4MP (2688 × 1520) @ 20 fps
> H.265 codec, high compression rate, ultra-low bit rate
> Built-in warm lights, max. illumination distance: 30 m
> IP67 protection
Add to cart
Quick view
-24%